Kart Kişiselleştirme

Kart düzeni gereksinimlerinin farklı her sektörde değişiklikler arz eder. Bu sebeple Kart Sistem müşterilerine çok geniş kapsamlı kart kişiselleştirme seçenekleri sunmaktadır.

Kart kişiselleştirmesi ne için kullanılır?

Kart kişiselleştirmesi, yazdırılan veya saklanan verilere dayanarak bir kişiye benzersiz bir kart atamak için kullanılır. Ayrıca zarflar ve diğer ekler kişiselleştirilebilir. Böylece kartlar ve diğer basılı kağıtlar birbiri ile sağlıklı ve hatasız bir şekilde eşleşerek müşteriye gönderilir.

Kişiselleştirme taleplerini uygulamak için Kart Sistem'de aşağıdaki teknikler uygulanır.

DoD Baskı

Kart Sistem'in özel üretim tesisleri, en son kart kişiselleştirme teknolojileri ile donatılmış olup, sahip olduğu UV inkjet sistemleri ile saatte 30.000 karta kadar olan hızlarda kartlari kisisellestirip, manyetik alanı kodlayabilir ve kart üzerine barkod baskısı yapılabilir.

Thermal Baskı

Düz termal kart kisisellestirme kapsamli bir ekipman yelpazesi ile desteklenir. Buna ek olarak, kodlama yüksek hizli termal baski ile ayni geçiste de elde edilebilir.

Yazi tipi stilleri sınırsızdır ve herhangi bir özel yazı tipi gereksinimi için müşteri tarafindan sağlanan yazı tipleri de sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca çesitli renklerde kişisellestirme yapılabilmektedir.

Kabartma (Embossing)

Kodlama ile kart kabartması, hem standart "OCR B" hem de Simplex karakterlerde banka kalitesinde kart kişisellestirmesi sağlayan endüstri standardı Datacard sistemleri tarafindan çevrimiçi olarak yerine getirilir.

Kabartmalı veriler dayanıklı ve yüksek kaliteli folyo kullanılarak müşteri taleplerine uygun renk seçimi kullanılarak kart üzerine basılır.  

Manyetik Kodlama (Encoding)

Manyetik kodlama ile kodlanmış verinin ISO spesifikasyonuna uygun olduğunu doğrulamak için hem şeride yazma hem de bilgiyi geri okuma kontrolü yapılır. Uygulanan yöntemler ile hem loco hem de hico manyetik şerit kartları kodlanabilmektedir.

Çip kodlama modülleri, temassız akıllı kart üretimi için özel ve güvenli bir altyapı sağlayan termal kart yazıcıları ile uyumlu olarak çalışır.

Barkodlama

Plastik kartlarda barkod kullanmak, müşterilere iş süreçlerini otomatikleştiren, zaman ve para tasarrufu gibi bir dizi avantaj sağlar. Kart Sistem'in kart üretim tesisleri, plastik kartlara yüksek kalitede ve hatasız şekilde barkod basmak için yüksek teknoloji ile donatılmıştır.

Kart Sistem'in sahip olduğu teknoloji harikası barkod yazılımları ve donanımları; barkodların ANSI / ISO sınıflamasına uygun olarak basılmasını sağlamak için kullanılır.

Barkodlu kartlar; sağlıklı bir gözle okunabilir karakterlere veya kısıtlı görüş imkanına sahip kişiler için özel karakterlere sahip olabilirler.

Plastik kartlarda kullanilan birçok farklı barkod türü vardir. Asagidaki tüm yöntemler Kart Sistem tarafindan müşterilerine sunulmaktadır.

  • Code 128
  • EAN 13
  • Codabar
  • Interleaved 2 of 5
  • Code, UCC-128
  • Telepen
  • UPC-A
  • EAN 8
  • Plessey

2D/QR Kodlaması

Kart Sistem'de termal ve DoD baskı teknikleri kullanılarak karekod (QR Code) olarak da adlandırılan 2D kodlar üretilir.

Karekodlar 20 karakterli geleneksel barkoddan daha fazla veri depolayabilirler. Bu sayede kurumların daha yaratıcı olmasını sağlar ve müşteri katılımını daha çok teşvik edecek uygulamalar geliştirmesine olanak sağlar.

DoD Baskı

Kart Sitem'in özel üretim tesisleri, en son kart kişiselleştirme teknolojileri ile donatılmış olup saatte 30.000 karta kadar olan hızlarda kartları kişiselleştirip kodlayabilmektedir. Siyah mürekkeple kişiselleştirilebilen UV inkjet sistemlerine sahip olan Kart Sistem ayrıca aktivasyon etiketlerinin veya çizik panellerin uygulanması için etiket ekleme modülleri ile donatılmiştir.

Kart Form Eslestirme + Zarflama

[değişecek]

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi alın.

İhtiyacınız olan kart çözümleri ile ilgili ücretsiz danışmanlık alın.

Bize Ulaşın